Хвороби культур

Борошниста роса яблуні
Podosphaera leucotricha Salm. (клас Ascomycetes, порядок Erysiphales)
Уражує листки, молоді пагони, суцвіття, зав’язь, іноді плоди, на яких з’являється ніжний борошнистий наліт міцелію й конідіального спороношення гриба, який з часом набуває щільнішого волокнистого вигляду й брудно-бурого забарвлення. Уражені листки грубіють, видовжуються, часто скручується у формі човника. Більшість передчасно опадає. Пагони оголюються, верхівки всихають, внаслідок чого пробуджуються й проростають неуражені бруньки, розміщені нижче по пагону. Гілки набувають характерного вигляду мітли,
крона загущується. Молоді пагони, що масово утворюються при цьому, також уражуються. Квітки в уражених суцвіттях спотворені, як правило, обпадають, не утворюючи зав’язі.
На зав’язі спочатку утворюється ніжно-білий борошнистий наліт. Сильно уражена зав’язь обпадає, із слабо ураженої формуються недорозвинені плоди з характерною «сіткою».
Збудник хвороби зимує в уражених ростових і плодових бруньках. Після листопаду хворі пагони можна виявити на деревах за характерним світло-сірим забарвленням і незакритими верхівковими бруньками, з яких помітно недорозвинені засохлі листки.
Зимою при зниженні температури повітря нижче -20°С значна частина уражених бруньок і пагонів гине, внаслідок чого після суворих зим запас інфекційного джерела борошнистої роси різко зменшується. У теплі зими інфекція зберігається повністю. Рано навесні з уражених бруньок розвиваються первинно уражені пагони або суцвіття. Конідії гриба, що масово утворюються на них, розносяться по саду і викликають, так звану, вторинну інфекцію, яка проявляється, головним чином, на листках і молодих пагонах. Протягом літа гриб у конідіальній стадії може дати 8-10, а іноді і більше генерацій. У другій половині літа на уражених пагонах, черешках і жилках листків з’являються темно-сірі плями, в межах яких добре помітні у вигляді дрібних чорних кульок плодові тіла сумчастого спороношення гриба – клейстотеції. Сумчаста стадія збудника борошнистої роси яблуні не має значення у збереженні інфекції. Розвиткові гриба сприяє спекотна погода з підвищеною вологістю повітря.

DuPont

 • Компанія «Дюпон» використовує наукові досягнення з метою створення продуктів, які допомагають людям вести здоровий спосіб життя, поліпшити його якість і зробити життя людей у всьому світі більш безпечним. Компанія Дюпон, яка заснована в США в 1802 році, є однією з найбільших у світі наукових і індустріальних транснаціональних корпорацій.

DuPont Pioneer

 • "Дюпон Піонер" є світовим лідером у розробці та наданні сучасної генетики рослин і пропонує насіння високої якості фермерам у більш ніж 90 країнах світу. Компанія "Піонер" надає агрономічну підтримку та супровід з метою підвищення продуктивності і прибутковості аграріїв, а також прагне розвивати системи стійкого ведення сільського господарства у всьому світі.

Sumi Agro Ukraine

 • Компанія ТОВ « САММІТ- АГРО ЮКРЕЙН » була заснована в 1999 році японською корпорацією СУМІТОМО КОРПОРЕЙШН історія якої бере свій початок в 1919р. і на сьогодні входить до п'ятірки найбільших транснаціональних корпорацій світу (корпорація представлена в 67 країнах і нараховує понад 72 000 співробітників).

AgriTecno Fertilizantes

 • Agritecno Fertilizantes це іспанська компанія, що спеціалізується на виробництві амінокислот і фульвокислот, поживних речовин і мікроелементів. Agritecno Fertilizantes використовує власну технологію в більшості своїх продуктів і баз, за підтримки свого власного R&D відділу і міжнародних угод з університетами і дослідницькими центрами.


Всеукраїнська Асоціація малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія"

 • Важливою подією для аграрного ринку України стала реєстрація 30 грудня 2013 року Всеукраїнської Асоціації малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія".


Производитель удобрений НПО «Сила Жизни» работает на украинском рынке с 2007 года. Вся продукция нашей фирмы отвечает самым высоким требованиям, предъявляемым к качеству удобрений, и пользуется спросом по всей Украине и во многих зарубежных странах.

Nufarm

 • Nufarm є однією з десяти провідних компаній захисту рослин в усьому світі. Створена компанія в 1957 році зі штаб квартирою в Мельбурні, Австралія. Nufarm має виробничі цикли в Австралії, Азії, Північної та Південної Америки, Європі.Avgust Crop Protection

 • «Август» - найбільша російська компанія по виробництву і продажу хімічних засобів захисту рослин для сільськогосподарського виробництва, а також для дачників і власників особистих підсобних господарств.
  Протягом багатьох років «Август» є одним з лідерів ринку пестицидів. Асортимент що випускається компанією продукції налічує більше 60 найменувань високоякісних і технологічних препаратів.

ДП «Рейлін»

 • Дочірнє підприємство «Рейлін» - це компанія, яка успішно працює в аграрному бізнесі України з 1994 року як дистрибутор товарів сільськогосподарського призначення американського виробництва.ADAMA

 • ADAMA Agricultural Solutions - світовий лідер з виробництва та постачання брендових постпатентних засобів захисту рослин та інших продуктів хімічної промисловості. Офіційне представництво ADAMA Agricultural Solutions в Україні працює з 2008 року.

Log in